Lékaři nymburské nemocnice odešli od soudu s podmínkou

30.03.2017 21:59

Lékaři nymburské nemocnice odešli od soudu s podmínkou

zpět

22.3.2017

Tři lékaři nymburské nemocnice obvinění z usmrcení z nedbalosti a z padělání a vystavení nepravdivých dokumentů odešli dnes od soudu s podmíněným trestem.

*soud, justice, spravedlnost, zákony
zvětšit*soud, justice, spravedlnost, zákonyZdroj: Shutterstock

Dva z nich také dostali zákaz činnosti na dva roky. Státní zástupkyně i obhájci si ponechali lhůtu na odvolání. U soudu mimo jiné dnes zaznělo, že jednatelka nemocnice a vedení města by měly z případu vynést vyvodit důsledky. Starosta to odmítl.

Primář interního oddělení Václav Hulínský dostal za usmrcení z nedbalosti a falšování zdravotnické dokumentace a přečin nadržování úhrnný trest odnětí svobody po dobu 18 měsíců s podmínkou na dva roky. Zároveň mu soud udělil zákaz činnosti lékaře na pozici primáře po dobu dvou let. Ošetřující lékař zemřelého pacienta Michal Križanovič odešel od soudu za usmrcení z nedbalosti s dvouletým trestem odnětí svobody s tříletou podmínkou, zároveň nesmí dva roky vykonávat lékařskou činnost. Lékařka Tamara Malcevová byla za falšování zdravotnické dokumentace a přečin nadržování potrestána 18 měsíci odnětí svobody s dvouletou podmínkou. Jako jediné jí soud neudělil zákaz činnosti.